مشاوره مدیریت به شیوه مشارکتی وتوسعه سازمان

آخرین بروزرسانی: 1399/08/19

مهمترین اهداف مشاوران مدیریت: ‌

بلاک ، اهدافی را برای مشاوران مدیریت (کسانی که به سازمانها برای اجرای تغییر کمک می کنند) برشمرده است. این اهداف به ویژه درباره مشاوران سازمانی صدق می کند.

‌اهدافی که بلاک به آن اشاره می کند عبارت است : ‌ ‌

‌ ‌‌ ● با مشاوره پذیر رابطه ای مبتنی بر همکاری برقرار کنید. ‌

شما در نقش مشاور باید به گونه ای با مشاور گیرنده کار کنید که گویی باهم در یک تیم همکاری می کنید. این شیوه با روش مشاورانی که بعنوان “خبره ” وارد سازمان میشوند و به  مدیران سازمان ها دقیقا میگویند چه کاری را چه کسی انجام دهد بسیار متفاوت است. وقتی به مشاورپذیر خود مشاوره مدیریت میدهید، میتوانید مطمین شوید که پیشنهادهای کاربردی ارائه میدهید. این پیشنهادها را پذیرفته و اجرا می کند و تغییرهای مدنظر صورت میگیرد.

● به مشاور پذیر  توانمندی حل مسئله بدهید.

مشاور مدیریت باید طوری مسائل را حل کند که مشاورپذیر بتواند دفعه بعد خودش آنها را حل کند. بنابراین باید پروژه مشاوره مدیریت رابه گونه ای پیش برد که یادگیری مشاور پذیر نیز مدنظر قرار گیرد. یعنی باید بداند چه اتفاقی افتاده و چرا. ‌‌

Admin bar avatar
(0)
23 نظرات
897 دانش آموزان
12 دورها

نقد و بررسی‌ها

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
1
2 ستاره
0
1 ستاره
0
3.0
1 امتیاز
  1. میلاد رنجبری

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید