هرم پویایی های برند

بدون ديدگاه

‌‌ هرم پویایی برند به بررسی و مراحل چند گانه ایجاد ارتباط مشتری با یک برند می‌پردازد. این هرم ۵ سطح یا مرحل افزایش وفاداری، که در واقع مبنا و موجب خرید است، را شناسایی می‌کند. این هرم و سؤالات میدانی همراه آن، جزء جدایی ناپذیر مدل یا چارچوب پویایی‌های برند هستند که میلوارد براون آن را طراحی کرده است. ‌

‌♦ سطح اول این هرم حضور نامیده می‌شود. مصرف کنندگانی که در این طبقه قرار دارند کسانی هستند که هنگام اندیشیدن به گروه محصول مورد نظر، از وجود برند آگاهی داشته باشند. این آگاهی ممکن است به دلیل استفاده قبلی این مصرف کنندگان یا افرادی از آشنایان آنها از برند باشد، یا اینکه به دلایل و انحاء مختلف متوجه شده باشند این برند نماینده آن محصول خاص است.
‌ ‌
♦ مصرف کنندگان زمانی وارد مرحله دوم، یعنی ارتباط می‌شوند که وعده‌های برند مبنی بر ارائه ارزشی خاص به آنها در قبال پرداخت مبلغی معین را باور کنند و بپذیرند.
برای حرکت به مرحله سوم، یعنی عملکرد مصرف کنندگان باید باور کنند که برند می‌تواند به شکل رضایت مندانه به وعده‌های خود عمل کند.

کسانی که به سطح چهارم، یعنی مزیت، می‌رسند معتقدند برند صاحب برخی مزیت‌های منطقی و عاطفی است که آن را از دیگر برندهای رقیب متمایز می‌کند.

♦ ویژگی کسانی که به سطح پنجم، یعنی وابستگی، می‌رسند این است که عقیده دارند برند در گروه محصولات مشابه (موجود در بازار) مزیت‌های منحصر به فردی دارد، و به همین دلیل برای آنها بهترین است. کسانی که در سطح پنجم، یعنی وابستگی، هستند ۱۰ برابر نسبت به افراد حاضر در سطح اول، یعنی حضور و آگاهی نسبت به برند، احتمال بیشتری دارد که اقدام به خرید کنند.

(هالیس، ۱۳۹۲: ۵۳)‌ ‌

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم

فرصتی طلایی برای یک همکاری به یاد ماندنی!!!!

 تیم همراهان مدیر قصد دارد جهت تکمیل نیروی پرسنلی خود از بین متقاضیان محترم جذب نیرو نماید.